Jak to začalo

David Clutterbuck a David Megginson zakládají EMC (European Mentoring Council).

První výroční konference organizace se koná v UK 1993.

 

EMCC byla založena ve Velké Británii v roce 1992 pod původním názvem EMC  (European Mentoring Council – Evropská rada pro mentoring)

Zakladatelé EMCC

Sir John Whitmore

Julie Hay

Eric Parsloe

David Megginson

David Clutterbuck

EMCC

Organizace přidává do svého zaměření koučování a mění název na EMCC (European Mentoring and Coaching Council.

Prezidentem se stává David Megginson.

ČAKO

V roce 2004 byla založena Česká asociace koučů (ČAKO) jako nezávislá nezisková organizace, sdružující členy, kteří se koučováním zabývají profesionálně nebo jsou v procesu přípravy na roli profesionálního kouče (externího či interního).

Usiluje o stálé zvyšování kvality koučování, o dodržování etických i profesních standardů, kultivaci trhu a o výměnu informací v oboru.

EMCC v České republice

Česká republika se připojuje k EMCC jako občanské sdružení EMCC Czech Republic, které založili a prvními členy Rady byli:

Roman Chudoba

prezident EMCC Czech v letech 2009 – 2015

Petr Nečas

Anna Crkalová

Dana Kodešová

David Selucký

EMCC společně s ČAKO

EMCC Czech Republic a Česká asociace koučů se spojují a pod společným názvem EMCC Czech Republic usilují  o stálé zvyšování kvality koučování, o dodržování etických i profesních standardů, kultivaci trhu a o výměnu informací v oboru.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.