Irena Houdková

Motto: Jsem tu pro ty, kteří hledají přímou cestu k svým cílům, chtějí vidět jasné a měřitelné výsledky své snahy a využít svůj čas i silné stránky na maximum.

Přehled

Pomáhám úspěšným a ambiciózním lidem nastartovat i dotáhnout požadované změny v pracovní i osobní sféře.

Firmy naší spoluprací získávají efektivnější leadery, kteří umí účinně delegovat a komunikovat s podřízenými, ale i výkonnější a motivované zaměstnance, čímž dochází ke snížení fluktuace, zvýšení loajality, prohloubení spolupráce. Vytvoří se příjemná pracovní atmosféra.

Jsem obdivovatelka úžasných vlastností našeho mozku, kouč a lektorka soft skills. V oblasti vzdělávání středního, vyššího a top managementu se pohybuji od roku 2001. Koučuji metodou Brain-based coaching, která využívá nejnovější poznatky z oblasti neurovědy o fungování mozku.

V pozici jednatelky Jazykové školy HOUDEK, překladatelský servis, jsem od r. 2009 získala praktické zkušenosti s vedením týmu o 70 lidech. Rozumím enormnímu tlaku na výkon, stejně jako úskalím interní komunikace. Vím, s jakými překážkami se podnikatelé a leadeři musí denně potýkat.

Akceleruji a zkracuji ambiciózním lidem cestu k jejich cílům   Jsem hasič burn-outu   Rozvíjím potenciál leaderů a jejich týmů    Pomáhám vracet lidem úsměv na tvář a najít vnitřní klid   Jsem sparingpartner úspěšných manažerů  Celoživotní šprtka a obdivovatelka lidského mozku  

Nabízím individuální Business/Executive/Life koučink, workshopy na téma:

·         Efektivní leadership

·         Syndrom vyhoření, jeho prevence a jak z něj ven

·         Stres a Time management

·         Efektivní komunikace a asertivita

·         Koučování pro manažery

·         Work-Life Balance

·         Základy Mindfulness

Co Vám mohu garantovat?
Spolupráce bude fungovat, hledáte-li přímou cestu k Vašim cílům, chcete vidět jasné a měřitelné výsledky Vaší snahy a využít Váš čas i silné stránky na maximum.

-   Nenechám Vás uhnout z vytyčeného směru k Vašim cílům a snům. Vy tak ušetříte čas!
-   Poskytnu Vám jiný pohled na věc, pomůžu Vám se zorientovat a vyjít ze slepé uličky.
-   Podržím Vás během celého procesu, pomůžu Vám vstát, když padnete. Podám Vám
pomocnou ruku, abyste mohli s úsměvem kráčet dál.

-   Lehce Vás pošťouchnu, a když bude třeba, přitvrdím, abyste vytoužených změn skutečně
dosáhli.

Prostě budu Váš cukr i bič na cestě k Vašemu cíli!

Co získáte?

·         Odstup, nadhled nad řešenými tématy

·         Lépe využijete svou mozkovou kapacitu pro dosažení cílů a záměrů

·         Účinné stanovení priorit, zvýšení efektivity práce

·         Razantní posun v interní komunikaci a vztazích, stylu vedení lidí

·         Efektivní práci s emocemi, vysokou míra empatie vůči kolegům i podřízeným

·         Snížení dopadu syndromu vyhoření

·         Umění odpočívat, načerpat mentální energii nutnou pro dlouhodobé dosahování maximálních výsledků, kreativitu i koncentraci

·         Prohloubení sebereflexe

Kde moji klienti vnímají největší přínos?
Koučovaní odchází se silnou motivací a strategiemi pro dlouhodobému udržení nastavených změn. Vedle dobře rozjetého businessu, funkčního týmu a nabytého času na sebe samé, koníčky i relax, si většinou odnáší i vnitřní klid, schopnost vypnout hlavu a opět dobře spát.
Častým „vedlejším efektem“ bývá i zlepšení partnerského vztahu, fyzičky a snížení krevního tlaku, míry pociťovaného stresu i váhy.

Pomohu Vám, zjednodušit si život!
Firmám se investice vrací nejen v podobě lepšího výkonu zaměstnanců a vyšší produktivitě, ale i jejich motivaci, kreativní a příjemné pracovní atmosféře

S čím se na mě klienti obrací?
Přestože je coaching nástroj, který je šitý každému na míru, některá témata se u mých klientů opakují. Patří mezi ně syndrom vyhoření, strategická rozhodnutí, reorganizace firmy, stanovení pracovních i životních priorit, work-life balance, organizace času, vedení lidí a efektivní komunikace, delegování, motivace týmu a práce s emocemi. Cílem bývá rovněž zintenzivnění spolupráce mezi jednotlivci i týmy, vedení lidí k zodpovědnosti a samostatnosti.

Zda a jak moc se Vás týká syndrom vyhoření zjistíte Zdarma zde: 
https://shop.houdkova-profikouc.cz/tyka-se-me-burn-out-/

E-Book Zdarma k prevenci i cestě z burn – out je pro Vás na: 
https://shop.houdkova-profikouc.cz/zase-v-pohode/

Vzdělání a kvalifikace

• Certifikace ICF PCC
• Členství v EMCC

• Týmový koučink - Akademie Libchavy,  s.r.o., 2024
• Transformational Coaching – Coaching Systems, s.r.o., 2022

• BBC – Brain-Based coaching – Neuroleadership s.r.o., 2018
• Inspirace z NLP a využití v koučovací praxi – Coaching Systems s.r.o., 2018
• Mentoring koučů – Neuroleadership s.r.o. 2018 a 2022
• Intenzivní kurz KOUČ s akreditací MŠMT - Neuroleadership s.r.o., 2017
• Supervize koučinku

 

Profesní zkušenosti

Odkoučované hodiny: 880+

Nic o mé práci nepoví více než zkušenosti mých klientů:

Ing. Jan Šlapal
CEO at BIS Czech s.r.o., BIS Euromont a.s., BIS Slovensko s.r.o.
Při náhodném setkání s paní Houdkovou na jedné konferenci mě oslovila její energie a přímost, jak se stavěla k popisu různých situací. Následně jsme se domluvili na spolupráci, která trvala intenzivně několik měsíců. Vybral jsem si ji právě proto, že jsem tušil, že ona bude tím správným impulsem k porozumění situace jak např. bojovat se syndromem vyhoření nebo si plně uvědomit, popsat či případně změnit své návyky. Tušil jsem a chtěl jsem někoho, kdo mě nezná a bude mě velmi intenzivně nutit přemýšlet “out” of the box a vystoupit ze své komfortní zóny. A to se také naplnilo. Diskuse a otázky byly skutečně na “tělo”, a nutili k opravdovému zamyšlení se a zastavení, ale vždy jsem měl pocit absolutní důvěry a klidu. Podařilo se nám jednoduše popsat stav a cíle, a následně se dívat na situace z většího nadhledu. Na závěr uvedu jeden z bodů diskuse – naučit se říkat NE i sám sobě, a tím snižovat někdy i zbytečný tlak sám na sebe.

Ing. Milan Kadlec
Plant Manager at Lafarge Cement Čížkovice
Bylo to někdy na jaře 2019, kdy jsem na sobě pociťoval první příznaky vyhoření, každá změna ve mě vyvolávala skepsi, negativní emoce, nic mě nebavilo. V dubnu jsem si na LinkedIn přečetl náhodou příspěvek Ireny Houdkové a dost jsem se v tom poznal. Hned jsem se objednal na první seanci a z původně plánovaných 9 sezení se nám spolupráce protáhla na 4 roky. Klíčové bylo uvědomění si, že chci změnu, že člověk chce na sobě pracovat. A v tom je Irena vynikající, pomůže Vám se zorientovat ve vaší hlavě, probudit ve vás ty správné otázky. Pak následuje ta nejtěžší část, uvědomit si, co chcete a co to pro vás znamená. A nemusí to být jen o profesním životě, ale i o zdraví, zvládaní stresu, životním stylu, to už je jen a jen na vás. Vynikající cvičení. Doporučuji.