Lenka Šilerová

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí. Když sám chceš.

Přehled

Jsem psycholožka, koučka, terapeutka, specializuji se na rozvoj lidí a atmosféru ve firmách. Moje profesní zkušenost zahrnuje jak individuální práci s lidmi, tak mnohaleté managerské a obchodní působení.

Zastávám empatický a profesionální přístup, respekt a otevřenou komunikaci. Při své práci využívám dle potřeby a kontextu terapeutické a koučovací dovednosti, managerské zkušenosti i znalosti psychologie. Využívám také principů nenásilné komunikace (NVC). Těší mne podporovat kohokoliv při růstu a rozvoji, osobním i profesním. V životě i v práci mám ráda pestrost, střídám různé aktivity a učím se nové věci, které propojuji. Mám ráda individuální práci s jednotlivci (terapie, koučování), zároveň ráda přednáším, studentům VŠE i dospělým, stejně tak jako ráda o samotě píšu. A taky učím rodiče a učitele jak a kdy mluvit s dětmi o sexualitě.

Vzdělání a kvalifikace

Dlouhodobé výcviky a kurzy

2021                MBSR - osmitýdenní program (Mindfulness Based Stress Reduction Program); Jaroslav Chýle

2015 – 2020  Komplexní psychoterapeutický výcvik v psychoterapii orientované na člověka, PCA Institut Praha

2013 – 2014    Dobrodružství bezpečného experimentu II – pokračovací výcvik koučů se zaměřením na nenásilnou komunikaci, ČNP Consulting

2012 - 2013      Dobrodružství bezpečného experimentu – akreditovaný výcvik koučů, ČNP Consulting

 Akademické vzdělání

1997-2003     Filozofická fakulta Univerzity Karlovy – externí doktorský program – sociální psychologie

1991 - 1996      Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, klinická psychologie

Profesní zkušenosti

Po vysoké škole jsem se začala věnovat marketingovým výzkumům. Pak jsem se přesunula k výzkumům spokojenosti zákazníků a enagagementu zaměstnanců. Získala jsem tím vhled do fungování různých typů organizací, kultur, managerských stylů i do pocitů zaměstnanců, zároveň mě to nasměrovalo k tématům motivace, spokojenosti a výkonnosti a také ke koučování.  Vedla jsem řadu týmů, od menších až k velké divizi s několika týmy různého charakteru a v mezinárodním prostředí.  V Ipsosu jsem pomohla „vyrůst“ nejméně jedné generaci mladých managerek a managerů, jako jejich nadřízený či neformální mentor. Po absolvování koučovacího výcviku v roce 2013 jsem začala fungovat jako interní i externí kouč. I nadále jsem se věnovala zaměstnaneckým výzkumům a jejich implementaci v různých typech firem. Souběžně s tím jsem začala budovat oddělení HR v Ipsosu pro CE cluster, což mi přineslo další rozvoj a zkušenosti v oblasti práce s lidmi, motivace, rozvoje, tréninku, ale i individuálních příběhů jednotlivců. Postupně jsem si uvědomovala, že se chci více orientovat na individuální práci s lidmi a v roce 2019 jsem Ipsos opustila, spolupracuji externě, věnuji se primárně koučování a rozvojovým aktivitám pro firmy i jednotlivce, terapii a výuce managerské psychologie na VŠE. Jsem také autorkou a spoluautorkou knih o sexuální výchově, vedu kurzy pro rodiče Jak mluvit s dětmi o sexu.